VINTUR.DK ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 399 629 | 129 613 | 55 956 | 219 397 | 579 623 | 357 106 | 428 041 | 116 888 | −32 717 | 126 636 | 79 418 | 30 417 |
| Resultat før skatt | 309 721 | −5 516 | 8 161 | 185 467 | 543 953 | 309 771 | 390 809 | 89 777 | −66 715 | 98 731 | 65 492 | 16 699 |
| Årsresultat | 235 682 | −28 322 | −16 219 | 137 379 | 429 075 | 233 673 | 298 475 | 63 533 | −59 004 | 73 254 | 47 101 | 7 091 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 649 807 | 3 704 473 | 3 240 660 | 2 568 430 | 3 327 661 | 2 372 878 | 2 281 347 | 1 582 087 | 1 744 159 | 1 683 424 | 1 152 071 | 828 490 |
| Egenkapital | 1 170 444 | 935 029 | 963 750 | 979 969 | 842 632 | 526 556 | 480 449 | 181 975 | 118 442 | 177 446 | 104 192 | 57 091 |
| Sum gjeld | 2 479 363 | 2 769 444 | 2 276 910 | 1 588 461 | 2 485 029 | 1 846 322 | 1 800 898 | 1 400 112 | 1 625 717 | 1 505 978 | 1 047 879 | 771 399 |
| Kortsiktig gjeld | 2 479 363 | — | — | — | — | 1 846 322 | 1 800 898 | 1 400 112 | 1 625 717 | — | 1 047 879 | — |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 25,2 % | 29,7 % | 38,2 % | 25,3 % | 22,2 % | 21,1 % | 11,5 % | 6,8 % | 10,5 % | 9 % | 6,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.