JBS Byg ApS
Årsregnskap 2015–2022, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−5 579 705 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −3 203 346 | −1 849 904 | 198 628 | 160 048 | 84 701 | — | — | — |
| Resultat før skatt | −4 718 746 | −2 130 684 | 94 569 | 177 403 | — | −4 628 | 140 894 | 805 821 |
| Årsresultat | −4 536 710 | −2 130 684 | 73 764 | 138 265 | 65 136 | 60 251 | 109 563 | 710 910 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 13 397 493 | 15 817 358 | 38 232 459 | 1 799 436 | 1 437 267 | 795 449 | 4 547 010 | 6 180 462 |
| Egenkapital | −5 579 705 | −1 042 995 | 1 087 689 | 958 128 | 819 863 | 754 727 | 694 473 | 760 910 |
| Sum gjeld | 18 977 198 | 16 860 353 | 37 144 770 | 841 308 | 617 404 | 40 722 | 3 852 536 | 5 419 552 |
| Kortsiktig gjeld | 18 977 198 | 16 860 353 | 37 144 770 | 841 308 | 617 404 | 40 722 | — | — |
| Egenkapitalandel | −41,6 % | −6,6 % | 2,8 % | 53,2 % | 57 % | 94,9 % | 15,3 % | 12,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.