XANIA ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −11 463 | −30 340 | −11 748 | −98 345 | −1 105 | 125 048 | 37 579 | −131 125 | 50 417 | 54 579 | 15 880 | 188 785 | 0 |
| Resultat før skatt | 5 402 | 269 660 | −11 748 | −98 345 | −6 816 | 123 484 | 27 979 | −147 565 | 46 096 | 45 504 | 4 595 | 192 505 | 0 |
| Årsresultat | 2 336 | 269 660 | −11 748 | −98 345 | −6 816 | 117 984 | 27 979 | −147 565 | 34 996 | 20 804 | −2 784 | 144 975 | 0 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 291 372 | 302 037 | 33 306 | 40 453 | 238 060 | 384 195 | 158 026 | 162 919 | 308 013 | 279 248 | 316 364 | 406 273 | 0 |
| Egenkapital | 285 372 | 283 036 | 14 506 | 26 253 | 124 598 | 131 414 | 13 430 | −14 549 | 133 016 | 98 020 | 77 216 | 224 975 | 0 |
| Sum gjeld | 6 000 | 19 001 | 18 800 | 14 200 | 113 462 | 252 781 | 144 596 | 177 468 | 174 997 | 181 228 | 239 148 | 181 298 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 6 000 | 19 001 | 18 800 | 14 200 | 113 462 | 252 781 | 144 596 | 177 468 | 174 997 | 181 228 | 239 148 | 181 298 | 0 |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 93,7 % | 43,6 % | 64,9 % | 52,3 % | 34,2 % | 8,5 % | −8,9 % | 43,2 % | 35,1 % | 24,4 % | 55,4 % | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.