MOX ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 160 801 | 32 515 | 3 830 | −207 436 | 21 856 | 65 421 | −156 148 | −7 207 | 16 728 | 48 340 | 189 194 | 40 276 | — |
| Resultat før skatt | — | — | −5 477 | −213 460 | 12 143 | 52 219 | −158 588 | −11 801 | 15 927 | 44 993 | 188 479 | 39 912 | — |
| Årsresultat | 150 125 | 24 349 | −5 477 | −223 999 | 7 764 | 36 981 | −126 022 | −11 366 | 10 244 | 33 157 | 141 925 | 27 784 | — |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 544 091 | 440 161 | 477 015 | 452 568 | 734 967 | 1 149 139 | 534 561 | 622 308 | 472 978 | 496 393 | 444 905 | 337 441 | 0 |
| Egenkapital | 45 464 | −104 660 | −129 009 | −123 532 | 100 468 | 92 703 | 55 723 | 181 744 | 193 111 | 232 867 | 199 709 | 107 784 | 0 |
| Sum gjeld | 498 627 | 544 821 | 606 024 | 576 100 | 634 499 | 1 056 436 | 478 838 | 440 564 | 279 867 | 263 526 | 245 196 | 229 657 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 498 627 | 544 821 | 606 024 | 576 100 | 634 499 | 1 056 436 | 478 838 | — | — | 263 526 | 245 196 | 229 657 | 0 |
| Egenkapitalandel | 8,4 % | −23,8 % | −27 % | −27,3 % | 13,7 % | 8,1 % | 10,4 % | 29,2 % | 40,8 % | 46,9 % | 44,9 % | 31,9 % | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.