CELCIUS NORDIC ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −44 441 | 547 441 | 70 076 | 145 046 | 735 786 | −734 773 | 566 591 | 714 359 | 676 904 | 866 967 | 12 431 | −113 776 |
| Resultat før skatt | −62 902 | 465 687 | −5 860 | 147 828 | 708 987 | −998 115 | 568 224 | 713 174 | 671 090 | 864 558 | 6 689 | −134 614 |
| Årsresultat | −52 947 | 353 509 | 9 445 | 141 930 | 708 987 | −998 115 | 418 076 | 524 196 | 485 100 | 689 196 | 6 689 | −111 163 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 515 503 | 2 377 823 | 2 554 181 | 3 994 083 | 5 098 098 | 3 335 628 | 3 846 332 | 2 832 389 | 2 260 087 | 1 468 966 | 420 117 | 328 725 |
| Egenkapital | 854 901 | 1 207 848 | 854 339 | 1 444 893 | 1 302 963 | 593 976 | 1 592 093 | 1 674 017 | 1 149 821 | 664 721 | −24 476 | −31 163 |
| Sum gjeld | 1 660 602 | 1 169 975 | 1 699 842 | 2 549 190 | 3 795 135 | 2 741 652 | 2 254 239 | 1 158 372 | 1 110 266 | 804 245 | 444 593 | 359 888 |
| Kortsiktig gjeld | 1 579 341 | 1 080 297 | 1 612 860 | — | 3 713 738 | 2 741 652 | 2 094 493 | — | — | 804 245 | 444 593 | 359 888 |
| Egenkapitalandel | 34 % | 50,8 % | 33,4 % | 36,2 % | 25,6 % | 17,8 % | 41,4 % | 59,1 % | 50,9 % | 45,3 % | −5,8 % | −9,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.