HS KLIMA ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 186 383 | 230 727 | −17 058 | 106 634 | 77 128 | −28 609 | −94 244 | −70 300 | 32 859 | 304 587 | 90 216 | 93 366 |
| Resultat før skatt | 183 848 | 224 426 | −24 455 | 98 029 | 84 153 | −33 455 | −93 601 | −61 381 | 26 926 | 297 841 | 81 931 | 90 946 |
| Årsresultat | 143 436 | 174 779 | −33 560 | 95 184 | 84 153 | −49 502 | −75 012 | −51 455 | 20 022 | 232 035 | 62 268 | 59 001 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 841 954 | 730 000 | 283 659 | 494 048 | 150 421 | 228 920 | 230 003 | 392 577 | 550 640 | 571 535 | 388 632 | 454 015 |
| Egenkapital | 504 600 | 361 164 | 186 387 | 219 947 | 124 763 | 40 610 | 88 590 | 196 771 | 301 127 | 332 805 | 151 371 | 139 001 |
| Sum gjeld | 337 354 | 368 836 | 97 272 | 274 101 | 25 658 | 188 310 | 141 413 | 195 806 | 249 513 | 238 730 | 237 261 | 315 014 |
| Kortsiktig gjeld | 337 354 | 368 836 | 97 272 | — | 25 658 | 188 310 | 141 413 | 195 806 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 59,9 % | 49,5 % | 65,7 % | 44,5 % | 82,9 % | 17,7 % | 38,5 % | 50,1 % | 54,7 % | 58,2 % | 38,9 % | 30,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.