ÆRKE HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | 72 665 | −72 286 | 178 707 | 109 601 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 1 584 555 | 635 211 | 284 557 | 538 077 | 576 906 | 112 155 | 404 588 | 101 513 | 331 477 | −224 861 | 366 259 | — | — |
| Årsresultat | 1 569 479 | 594 246 | 252 118 | 516 167 | 550 597 | 113 359 | 405 708 | 101 258 | 332 499 | −224 861 | 367 497 | −422 746 | 178 048 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 244 028 | 5 874 800 | 5 390 594 | 5 310 094 | 5 403 267 | 4 978 110 | 5 091 744 | 4 650 380 | 4 342 612 | 3 498 799 | 3 670 055 | 3 165 950 | 2 128 736 |
| Egenkapital | 7 019 244 | 5 584 765 | 5 112 519 | 4 978 201 | 4 576 434 | 4 138 837 | 4 136 077 | 3 730 370 | 3 629 112 | 3 296 612 | 3 521 473 | 3 153 977 | 2 123 745 |
| Sum gjeld | 224 784 | 290 035 | 278 075 | 331 893 | 826 833 | 839 273 | 955 667 | 920 010 | 713 500 | 202 187 | 148 582 | 11 973 | 4 991 |
| Kortsiktig gjeld | 224 784 | 90 035 | 78 075 | 31 893 | 26 833 | 32 762 | 149 156 | 113 499 | 113 500 | 202 187 | 148 582 | 11 973 | 4 991 |
| Egenkapitalandel | 96,9 % | 95,1 % | 94,8 % | 93,7 % | 84,7 % | 83,1 % | 81,2 % | 80,2 % | 83,6 % | 94,2 % | 96 % | 99,6 % | 99,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.