EMBA INVEST ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 23 000 | 68 000 | 22 000 | 54 000 | −27 268 | −39 937 | — | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 29 047 000 | 15 777 000 | 11 140 000 | 26 675 000 | 25 364 804 | 7 513 441 | 13 028 234 | 10 274 583 | 2 586 682 | 1 570 690 | 838 467 | 491 474 | 260 174 |
| Årsresultat | 29 047 000 | 15 777 000 | 11 140 000 | 26 675 000 | 25 364 804 | 7 513 441 | 13 028 234 | 10 274 583 | 2 586 682 | 1 570 690 | 838 467 | 491 474 | 260 174 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 136 056 000 | 108 782 000 | 97 077 000 | 89 172 000 | 62 723 240 | 37 628 024 | 30 231 143 | 17 613 273 | 7 558 107 | 4 897 445 | 3 447 983 | 2 660 132 | 2 154 908 |
| Egenkapital | 135 918 000 | 108 271 000 | 95 374 000 | 87 979 000 | 62 626 821 | 37 229 948 | 29 664 793 | 16 850 251 | 7 413 815 | 4 792 297 | 3 413 596 | 2 646 042 | 2 154 568 |
| Sum gjeld | 138 000 | 511 000 | 1 703 000 | 1 193 000 | 96 419 | 398 076 | 566 350 | 763 022 | 144 292 | 105 148 | 34 387 | 14 090 | 340 |
| Kortsiktig gjeld | 138 000 | 511 000 | 1 703 000 | 1 193 000 | 96 419 | 54 474 | 24 032 | 3 400 | 144 292 | 105 148 | 34 387 | 14 090 | 340 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,5 % | 98,2 % | 98,7 % | 99,8 % | 98,9 % | 98,1 % | 95,7 % | 98,1 % | 97,9 % | 99 % | 99,5 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.