ZALZA-SOLRØD ApS
Årsregnskap 2014–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 750 910 | 679 621 | 894 468 | 533 111 | 854 727 | 764 139 | 72 631 | −146 484 | −29 001 | 169 896 | 180 726 | 115 460 | 3 245 |
| Resultat før skatt | 751 969 | 669 068 | 888 426 | 524 267 | 847 996 | 754 399 | 39 149 | −341 167 | −122 938 | 283 201 | 152 632 | 85 329 | −35 261 |
| Årsresultat | 585 583 | 521 404 | 688 710 | 406 689 | 658 261 | 585 330 | 32 000 | −304 160 | −108 437 | 248 613 | −119 939 | 64 370 | −27 404 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 629 088 | 2 569 074 | 2 371 502 | 2 249 733 | 2 077 812 | 1 317 853 | 1 151 546 | 1 240 197 | 1 292 918 | 1 614 650 | 1 392 673 | 1 187 603 | 1 262 248 |
| Egenkapital | 1 678 298 | 1 692 715 | 1 771 311 | 1 641 501 | 1 292 012 | 690 251 | 104 921 | 72 921 | 377 081 | 485 518 | 236 905 | 116 966 | 52 596 |
| Sum gjeld | 950 790 | 876 359 | 600 191 | 608 232 | 785 800 | 627 602 | 1 046 625 | 1 167 276 | 915 837 | 1 129 132 | 1 155 768 | 1 070 637 | 1 209 652 |
| Kortsiktig gjeld | 950 790 | 876 359 | 600 191 | 608 232 | — | 627 602 | 1 046 625 | 1 167 276 | 915 837 | 1 129 132 | 1 155 768 | — | 1 209 652 |
| Egenkapitalandel | 63,8 % | 65,9 % | 74,7 % | 73 % | 62,2 % | 52,4 % | 9,1 % | 5,9 % | 29,2 % | 30,1 % | 17 % | 9,8 % | 4,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.