GM BYG & VENTILATION ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 320 712 | 650 188 | 337 914 | 480 212 | 298 737 | 115 295 | 295 548 | 182 159 | −11 279 | 23 347 | 76 752 | 82 330 | −39 972 |
| Resultat før skatt | 312 475 | 647 804 | 337 734 | 476 531 | 295 258 | 113 311 | 289 316 | 182 159 | −13 115 | 21 985 | 74 954 | 80 945 | −41 675 |
| Årsresultat | 207 574 | 481 676 | 259 011 | 366 691 | 229 906 | 80 191 | 219 333 | 139 506 | −10 508 | 16 517 | 57 317 | 60 926 | −34 711 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 430 036 | 2 280 818 | 1 780 464 | 1 536 088 | 1 176 590 | 934 162 | 836 944 | 466 473 | 383 881 | 266 715 | 275 875 | 271 257 | 149 793 |
| Egenkapital | 2 153 427 | 1 945 853 | 1 464 177 | 1 205 167 | 838 476 | 608 571 | 528 380 | 309 047 | 169 541 | 180 049 | 163 532 | 106 215 | 45 289 |
| Sum gjeld | 276 609 | 334 965 | 316 287 | 330 921 | 338 114 | 325 591 | 308 564 | 157 426 | 214 340 | 86 666 | 112 343 | 165 042 | 104 504 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | 157 426 | 214 340 | 86 666 | 112 343 | — | 104 504 |
| Egenkapitalandel | 88,6 % | 85,3 % | 82,2 % | 78,5 % | 71,3 % | 65,1 % | 63,1 % | 66,3 % | 44,2 % | 67,5 % | 59,3 % | 39,2 % | 30,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.