ANDERS BOVALL HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 103 190 | −26 134 | −8 759 | −12 703 | 423 361 | 23 084 | 29 315 | — | — | — | — | −12 156 | — |
| Resultat før skatt | 493 954 | 357 528 | 370 889 | 70 767 | 817 557 | −87 031 | −662 863 | 410 361 | 516 009 | — | — | 31 869 | — |
| Årsresultat | 472 438 | 433 289 | 370 889 | 73 886 | 816 511 | −85 506 | −621 330 | 405 159 | 517 967 | 358 917 | 908 571 | −35 538 | 362 133 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 366 331 | 4 023 607 | 6 838 436 | 3 295 918 | 3 339 178 | 2 539 717 | 2 693 056 | 3 328 136 | 3 036 377 | 2 572 237 | 2 025 954 | 577 415 | 676 548 |
| Egenkapital | 4 198 413 | 3 943 474 | 3 571 186 | 3 259 197 | 3 242 511 | 2 482 500 | 2 623 306 | 3 298 636 | 2 946 377 | 2 480 110 | 1 287 842 | 379 271 | 343 733 |
| Sum gjeld | 167 918 | 80 133 | 3 267 250 | 36 721 | 96 667 | 57 217 | 69 750 | 29 500 | 90 000 | 92 127 | 738 112 | 198 144 | 332 815 |
| Kortsiktig gjeld | 167 918 | 80 133 | 3 267 250 | 36 721 | 96 667 | 57 217 | 69 750 | 29 500 | 90 000 | 92 127 | 738 112 | — | 332 815 |
| Egenkapitalandel | 96,2 % | 98 % | 52,2 % | 98,9 % | 97,1 % | 97,7 % | 97,4 % | 99,1 % | 97 % | 96,4 % | 63,6 % | 65,7 % | 50,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.