ELITAIRE HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −18 725 | −28 551 | −9 375 | −8 750 | −9 125 | −9 125 | −9 125 | −17 480 | −8 125 | −8 125 | −14 375 | −7 500 | −29 546 | −16 875 |
| Resultat før skatt | 548 914 | 542 151 | 246 720 | 267 446 | 490 500 | 157 926 | 269 609 | 551 666 | 264 965 | 172 196 | 385 586 | 172 683 | 297 365 | 142 491 |
| Årsresultat | 552 984 | 549 785 | 254 530 | 276 862 | 495 340 | 162 172 | 274 867 | 557 124 | 264 264 | 170 406 | 384 787 | 169 963 | 302 477 | 146 710 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 678 123 | 1 883 261 | 1 664 552 | 1 858 769 | 2 215 848 | 1 295 474 | 1 497 669 | 1 787 167 | 802 664 | 888 572 | 905 813 | 854 762 | 831 922 | 553 757 |
| Egenkapital | 2 148 504 | 1 730 520 | 1 371 083 | 1 234 353 | 1 512 729 | 1 130 389 | 1 188 816 | 1 049 715 | 765 362 | 874 698 | 805 492 | 794 305 | 722 742 | 516 865 |
| Sum gjeld | 529 619 | 152 741 | 293 469 | 624 416 | 703 119 | 165 085 | 308 853 | 737 452 | 37 302 | 13 874 | 100 321 | 60 457 | 109 180 | 36 892 |
| Kortsiktig gjeld | 529 619 | 152 741 | 293 469 | 624 416 | 703 119 | 165 085 | 308 853 | 737 452 | 37 302 | 13 874 | 100 321 | 60 457 | 109 180 | 36 892 |
| Egenkapitalandel | 80,2 % | 91,9 % | 82,4 % | 66,4 % | 68,3 % | 87,3 % | 79,4 % | 58,7 % | 95,4 % | 98,4 % | 88,9 % | 92,9 % | 86,9 % | 93,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.