HOLDINGSELSKABET NB ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | 268 725 | −4 886 | 152 721 | 8 734 | 20 770 | 78 467 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | — | — | 267 525 | −6 584 | 152 274 | 8 696 | 20 756 | 77 750 | 20 219 | 53 162 | — | — | — |
| Årsresultat | −341 291 | 196 419 | 267 525 | −6 584 | 152 274 | 8 696 | 20 756 | 77 750 | 20 219 | 58 519 | 45 229 | 198 595 | −13 051 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 790 158 | 1 138 949 | 949 280 | 681 555 | 688 139 | 529 240 | 526 454 | 542 942 | 454 860 | 417 217 | 399 523 | 485 865 | 69 249 |
| Egenkapital | 779 235 | 1 120 526 | 924 107 | 656 582 | 663 166 | 510 892 | 502 196 | 481 440 | 403 691 | 383 471 | 354 952 | 265 544 | 66 949 |
| Sum gjeld | 10 923 | 18 423 | 25 173 | 24 973 | 24 973 | 18 348 | 24 258 | 61 502 | 51 169 | 33 746 | 44 571 | 220 321 | 2 300 |
| Kortsiktig gjeld | 10 923 | 18 423 | 25 173 | 24 973 | 24 973 | 18 348 | 24 258 | 61 502 | 51 169 | 33 746 | — | 220 321 | 2 300 |
| Egenkapitalandel | 98,6 % | 98,4 % | 97,3 % | 96,3 % | 96,4 % | 96,5 % | 95,4 % | 88,7 % | 88,8 % | 91,9 % | 88,8 % | 54,7 % | 96,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.