JØRGENSEN & DAHL A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 043 293 | 135 605 | 1 125 953 | 4 511 645 | 4 768 688 | 3 915 843 | 1 838 748 | 1 225 642 | 1 385 535 | 2 019 819 | 847 222 | 571 707 | 241 103 | 325 000 |
| Resultat før skatt | 1 008 079 | 114 873 | 1 058 400 | 4 448 114 | 4 710 580 | 3 863 620 | 1 806 912 | 1 199 417 | 1 362 895 | 1 995 664 | — | — | — | — |
| Årsresultat | 782 117 | 89 067 | 793 652 | 3 438 490 | 3 651 021 | 3 000 528 | 1 397 889 | 923 888 | 1 045 976 | 1 551 421 | 610 787 | 390 821 | 168 665 | 217 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 836 658 | 2 029 815 | 2 494 454 | 6 003 686 | 6 314 544 | 6 217 942 | 3 774 856 | 2 967 086 | 2 367 998 | 3 444 391 | 2 767 229 | 1 501 328 | 1 301 498 | 1 512 000 |
| Egenkapital | 1 764 836 | 982 719 | 1 793 652 | 4 538 492 | 4 651 021 | 4 000 528 | 2 397 889 | 1 923 888 | 1 045 976 | 2 551 421 | 1 000 000 | 941 723 | 801 650 | 717 000 |
| Sum gjeld | 1 071 822 | 1 047 096 | 700 802 | 1 465 194 | 1 663 523 | 2 217 414 | 1 376 967 | 1 043 198 | 1 322 022 | 892 970 | 1 767 229 | 559 605 | 499 848 | 795 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 071 822 | 1 047 096 | 700 802 | 1 465 194 | 1 663 523 | 1 875 546 | — | — | — | — | 1 767 229 | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 62,2 % | 48,4 % | 71,9 % | 75,6 % | 73,7 % | 64,3 % | 63,5 % | 64,8 % | 44,2 % | 74,1 % | 36,1 % | 62,7 % | 61,6 % | 47,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.