IDEK HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −5 879 | −6 127 | −6 002 | −5 251 | −5 003 | −87 469 | −114 442 | −6 651 | −16 819 | −4 475 | −3 774 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 663 624 | 718 582 | 517 696 | 401 332 | 549 607 | 9 140 | −136 639 | 130 906 | 302 618 | −186 199 | −37 194 | 90 365 | 144 090 | −2 559 |
| Årsresultat | 652 849 | 691 856 | 516 015 | 411 078 | 570 485 | 9 140 | −136 639 | 130 906 | 302 618 | −187 364 | −40 790 | 87 908 | 143 677 | −1 559 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 245 399 | 2 324 452 | 2 048 272 | 1 615 568 | 1 321 016 | 709 843 | 811 151 | 1 065 653 | 1 610 214 | 1 066 812 | 1 063 343 | 1 078 059 | 1 069 287 | 863 271 |
| Egenkapital | 1 897 113 | 1 982 264 | 1 776 408 | 1 378 193 | 1 081 515 | 624 029 | 725 489 | 970 128 | 945 023 | 745 805 | 983 069 | 1 073 059 | 985 151 | 841 474 |
| Sum gjeld | 348 286 | 342 188 | 271 864 | 237 375 | 239 501 | 85 814 | 85 662 | 95 525 | 665 191 | 321 007 | 80 274 | 5 000 | 84 136 | 21 797 |
| Kortsiktig gjeld | 348 286 | 342 188 | 271 864 | 237 375 | 239 501 | 85 814 | 85 662 | 95 525 | 665 191 | 321 007 | 80 274 | 5 000 | 84 136 | 21 797 |
| Egenkapitalandel | 84,5 % | 85,3 % | 86,7 % | 85,3 % | 81,9 % | 87,9 % | 89,4 % | 91 % | 58,7 % | 69,9 % | 92,5 % | 99,5 % | 92,1 % | 97,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.