SK AUTOCENTER ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 199 639 | 466 248 | 214 890 | 189 394 | 188 739 | −11 685 | 345 731 | 194 805 | 11 257 | 84 218 | 157 912 | −23 436 | 35 491 |
| Resultat før skatt | 184 379 | 442 640 | 188 002 | 162 625 | 161 502 | −69 465 | 274 769 | 129 143 | −79 776 | 37 068 | 154 504 | −26 123 | 29 133 |
| Årsresultat | 140 731 | 333 300 | 141 472 | 115 061 | 134 206 | −61 565 | 220 139 | 95 978 | −63 361 | 14 577 | −117 993 | 17 141 | −25 850 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 197 336 | 2 335 898 | 2 038 584 | 1 967 866 | 1 967 728 | 1 935 980 | 1 862 698 | 1 955 832 | 2 088 697 | 2 254 010 | 449 126 | 369 056 | 305 327 |
| Egenkapital | 1 135 341 | 994 608 | 661 309 | 519 837 | 404 776 | 370 570 | 432 135 | 211 996 | 116 018 | 179 379 | 214 702 | 96 709 | 113 850 |
| Sum gjeld | 1 061 995 | 1 341 290 | 1 377 275 | 1 448 029 | 1 562 951 | 1 565 410 | 1 430 563 | 1 743 836 | 1 972 679 | 2 074 631 | 234 424 | 272 348 | 191 477 |
| Kortsiktig gjeld | 537 548 | 427 797 | 531 593 | 462 461 | 467 956 | 341 699 | 291 631 | 600 011 | 773 147 | 823 383 | 234 424 | 272 348 | 191 477 |
| Egenkapitalandel | 51,7 % | 42,6 % | 32,4 % | 26,4 % | 20,6 % | 19,1 % | 23,2 % | 10,8 % | 5,6 % | 8 % | 47,8 % | 26,2 % | 37,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.