BRDR. LARSEN VVS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 131 207 | 327 808 | 358 326 | 430 114 | 430 111 | 295 241 | 373 498 | 156 079 | 127 440 | 436 107 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 114 106 | 308 951 | 337 835 | 397 456 | 392 450 | 252 576 | 331 336 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 87 390 | 239 645 | 262 995 | 304 576 | 310 836 | 196 306 | 256 538 | 83 096 | 59 043 | 299 331 | −95 112 | 114 571 | 135 248 | 26 337 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 405 480 | 2 551 285 | 2 538 518 | 2 773 254 | 2 687 903 | 2 907 579 | 2 640 844 | 2 234 891 | 2 388 950 | 2 600 041 | 2 489 299 | 2 659 393 | 1 065 417 | 984 601 |
| Egenkapital | 1 337 980 | 1 520 590 | 1 524 945 | 1 495 950 | 1 411 374 | 1 280 538 | 1 084 232 | 827 694 | 744 598 | 885 555 | 586 224 | 681 336 | 566 765 | 431 517 |
| Sum gjeld | 1 067 500 | 1 030 695 | 1 013 573 | 1 277 304 | 1 276 529 | 1 627 041 | 1 556 612 | 1 407 197 | 1 644 352 | 1 714 486 | 1 903 075 | 1 978 057 | 498 652 | 553 084 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 773 308 | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 55,6 % | 59,6 % | 60,1 % | 53,9 % | 52,5 % | 44 % | 41,1 % | 37 % | 31,2 % | 34,1 % | 23,5 % | 25,6 % | 53,2 % | 43,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.