MADS LISSAU JENSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | −20 906 | 191 266 | 326 988 | 27 364 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 2 565 312 | 483 859 | 902 444 | 725 273 | 1 792 686 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 2 565 036 | 483 859 | 857 080 | 651 353 | 1 783 248 | 429 158 | 342 281 | 637 170 | 125 866 | 232 063 | 121 314 | 100 955 | 57 385 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 532 529 | 3 355 822 | 3 883 668 | 4 234 211 | 3 612 935 | 2 369 912 | 2 022 436 | 1 784 050 | 805 183 | 707 038 | 471 984 | 210 301 | 190 931 |
| Egenkapital | 5 354 021 | 3 288 985 | 3 405 125 | 3 848 045 | 3 293 693 | 1 565 445 | 1 190 287 | 973 006 | 510 836 | 434 970 | 252 907 | 181 592 | 178 137 |
| Sum gjeld | 178 508 | 66 837 | 478 543 | 386 166 | 319 242 | 804 468 | 832 149 | 811 044 | 294 347 | 272 068 | 219 077 | 28 709 | 12 793 |
| Kortsiktig gjeld | 178 508 | 66 837 | 478 543 | 386 166 | 319 242 | 420 468 | 198 149 | 177 044 | 294 347 | 272 068 | 219 077 | 28 709 | 12 793 |
| Egenkapitalandel | 96,8 % | 98 % | 87,7 % | 90,9 % | 91,2 % | 66,1 % | 58,9 % | 54,5 % | 63,4 % | 61,5 % | 53,6 % | 86,3 % | 93,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.