GULDSTRANDS EFTERFØLGER ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 003 755 | 563 346 | 547 222 | 385 279 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 240 245 | 239 422 | 145 731 | 65 228 | 51 886 | 318 408 | 61 951 | 62 560 | 147 934 | 217 942 | −17 055 | −171 382 | −44 757 | −109 673 |
| Resultat før skatt | 183 927 | 201 340 | 69 438 | 21 035 | 21 175 | 302 054 | 46 844 | — | — | — | −28 464 | −38 055 | −44 757 | −109 836 |
| Årsresultat | 130 643 | 147 055 | 43 165 | 10 729 | 45 960 | 191 466 | 36 067 | 9 902 | 67 472 | 193 786 | −28 464 | −38 055 | −44 757 | −109 836 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −1,7 % | −30,4 % | −8,2 % | −28,5 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −2,8 % | −6,8 % | −8,2 % | −28,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 880 003 | 2 911 064 | 2 931 839 | 2 935 928 | 3 042 079 | 1 711 744 | 1 176 942 | 1 128 423 | 1 202 899 | 1 158 412 | 413 669 | 111 737 | 375 710 | 280 991 |
| Egenkapital | 854 130 | 723 490 | 576 435 | 533 270 | 522 541 | 476 581 | 285 115 | 249 046 | 239 144 | 171 672 | −22 114 | 6 350 | 44 405 | 90 162 |
| Sum gjeld | 2 025 873 | 2 187 574 | 2 355 404 | 2 402 658 | 2 519 538 | 1 235 163 | 891 827 | 879 377 | 963 755 | 986 740 | 435 783 | 105 387 | 331 305 | 190 829 |
| Kortsiktig gjeld | 946 091 | 201 434 | 1 193 705 | 1 235 130 | — | — | — | — | — | 986 740 | 435 783 | 105 387 | 331 305 | 190 829 |
| Egenkapitalandel | 29,7 % | 24,9 % | 19,7 % | 18,2 % | 17,2 % | 27,8 % | 24,2 % | 22,1 % | 19,9 % | 14,8 % | −5,3 % | 5,7 % | 11,8 % | 32,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.