MS JENSEN INVEST ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 543 336 | 169 116 | 369 694 | 35 018 | 560 687 | 418 580 | 935 284 | — | — | — | 598 573 | 187 579 | 449 000 |
| Årsresultat | 517 223 | 151 164 | 368 938 | 35 018 | 560 688 | 418 580 | 935 284 | 1 669 108 | 656 585 | 412 441 | 600 658 | 192 709 | 452 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 487 838 | 2 081 000 | 2 116 257 | 2 119 789 | 2 418 846 | 2 193 159 | 2 375 703 | 2 443 544 | 1 172 539 | 936 786 | 952 882 | 614 724 | 711 000 |
| Egenkapital | 2 449 087 | 2 053 863 | 2 087 700 | 2 081 262 | 2 408 744 | 2 183 057 | 2 364 477 | 2 434 193 | 1 165 085 | 928 500 | 946 058 | 607 400 | 705 000 |
| Sum gjeld | 38 751 | 27 137 | 28 557 | 38 527 | 10 102 | 10 102 | 11 226 | 9 351 | 7 454 | 8 286 | 6 824 | 7 324 | 6 000 |
| Kortsiktig gjeld | 27 343 | 22 980 | 28 557 | 38 527 | 10 102 | 10 102 | 11 226 | 9 351 | 7 454 | 8 286 | 6 824 | 7 324 | 6 000 |
| Egenkapitalandel | 98,4 % | 98,7 % | 98,7 % | 98,2 % | 99,6 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,4 % | 99,1 % | 99,3 % | 98,8 % | 99,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.