JUNKER JEPSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2022, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −128 | −7 810 | — | — | — | — | — | — | −9 736 | −7 165 | 0 |
| Resultat før skatt | −7 027 | −14 188 | −10 954 | −13 214 | −13 567 | −7 520 | −49 698 | — | 206 407 | 94 886 | −424 090 |
| Årsresultat | −7 027 | −14 188 | −10 954 | −13 214 | −13 567 | −7 520 | −49 698 | 888 503 | 206 407 | 94 886 | −424 090 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 801 990 | 873 717 | 944 405 | 1 010 659 | 1 077 873 | 1 231 440 | 1 378 960 | 1 565 658 | 725 355 | 567 507 | 514 162 |
| Egenkapital | 801 990 | 866 217 | 936 905 | 1 003 159 | 1 070 373 | 1 223 940 | 1 371 460 | 1 558 158 | 718 855 | 560 748 | 514 162 |
| Sum gjeld | 0 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 6 500 | 6 759 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 0 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | 7 500 | — | 6 500 | 6 759 | 0 |
| Egenkapitalandel | 100 % | 99,1 % | 99,2 % | 99,3 % | 99,3 % | 99,4 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,1 % | 98,8 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.