SALDONSOFT HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 137 099 | 207 328 | 228 000 | 242 759 | 353 404 | 340 092 | 410 819 | 352 107 | 377 709 | 521 206 | 426 946 | 392 495 | 492 998 | 170 355 |
| Resultat før skatt | −284 425 | 60 527 | −112 604 | 1 270 952 | 154 178 | −512 987 | 476 660 | −399 970 | 499 677 | −411 033 | 644 574 | 369 073 | 389 653 | 451 736 |
| Årsresultat | −284 425 | 60 527 | −112 604 | 1 074 602 | 154 178 | −512 987 | 476 660 | −399 970 | 421 159 | −411 033 | 502 446 | 296 578 | 266 839 | 408 536 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 305 375 | 926 108 | 519 545 | 852 447 | 1 082 308 | 949 705 | 1 455 442 | 985 825 | 1 399 901 | 977 521 | 1 508 263 | 936 225 | 960 600 | 538 736 |
| Egenkapital | 246 533 | 530 958 | 470 431 | 583 035 | 1 008 433 | 854 255 | 1 367 242 | 890 582 | 1 290 552 | 869 393 | 1 280 426 | 777 980 | 481 402 | 488 536 |
| Sum gjeld | 58 842 | 395 150 | 49 114 | 269 412 | 73 875 | 95 450 | 88 200 | 95 243 | 109 349 | 108 128 | 227 837 | 158 245 | 479 198 | 50 200 |
| Kortsiktig gjeld | 58 842 | 395 150 | 49 114 | 269 412 | 73 875 | 95 450 | 88 200 | 95 243 | 109 349 | 108 128 | 227 837 | 158 245 | 479 198 | 50 200 |
| Egenkapitalandel | 80,7 % | 57,3 % | 90,5 % | 68,4 % | 93,2 % | 89,9 % | 93,9 % | 90,3 % | 92,2 % | 88,9 % | 84,9 % | 83,1 % | 50,1 % | 90,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.