NORDIC PREMIUM GROUP APS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 304 663 | −636 922 | 834 845 | 1 702 331 | 1 099 397 | −15 526 | 513 776 | 361 663 | 915 539 | 659 986 | 1 038 088 | 482 162 | 1 840 270 |
| Resultat før skatt | 455 791 | −525 744 | 915 470 | 1 531 634 | 1 126 354 | −331 489 | 644 204 | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 354 086 | −408 787 | 708 894 | 1 178 021 | 877 180 | −272 805 | 501 600 | 396 226 | 766 709 | 542 470 | 864 015 | 405 147 | 1 379 533 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 12 981 015 | 9 813 368 | 9 687 400 | 8 445 056 | 7 658 318 | 7 140 643 | 5 464 138 | 4 781 406 | 4 343 941 | 3 684 576 | 3 153 207 | 2 824 595 | 2 919 656 |
| Egenkapital | 7 885 629 | 7 531 543 | 7 940 330 | 7 231 436 | 6 053 415 | 5 176 235 | 4 631 551 | 4 129 951 | 3 733 725 | 2 967 016 | 2 525 746 | 1 761 531 | 1 454 784 |
| Sum gjeld | 5 095 386 | 2 281 825 | 1 747 070 | 1 213 620 | 1 604 903 | 1 964 408 | 832 587 | 651 455 | 610 216 | 717 560 | 627 461 | 1 063 064 | 1 464 872 |
| Kortsiktig gjeld | 5 095 386 | 2 281 825 | — | — | — | 1 964 408 | — | 651 455 | 610 216 | 717 560 | 627 461 | 1 063 064 | 1 464 872 |
| Egenkapitalandel | 60,7 % | 76,7 % | 82 % | 85,6 % | 79 % | 72,5 % | 84,8 % | 86,4 % | 86 % | 80,5 % | 80,1 % | 62,4 % | 49,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.