MANOSTILES DANISH DESIGN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 012 000 | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | 107 264 | −207 193 | 347 592 | 347 381 | 609 064 | 399 577 | −1 563 505 | 136 189 | 133 799 | 375 158 | 70 607 | −981 000 |
| Resultat før skatt | −45 103 | — | 107 264 | −275 564 | 273 241 | 264 696 | 528 366 | 323 838 | −1 672 083 | 61 631 | 61 623 | 252 974 | — | — |
| Årsresultat | −45 103 | 336 056 | 107 264 | −275 564 | 213 128 | 206 464 | 413 736 | 251 900 | −1 645 962 | 47 589 | 8 540 | 240 844 | −80 617 | −1 090 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 37,1 % | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 23,8 % | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 206 492 | 1 808 308 | 1 550 366 | 1 266 343 | 2 480 467 | 2 243 165 | 2 484 212 | 2 233 707 | 1 788 577 | 2 689 758 | 2 137 587 | 2 162 376 | 2 936 782 | 1 876 000 |
| Egenkapital | 195 739 | 838 400 | 271 853 | 164 589 | 440 152 | 227 025 | 20 561 | −1 393 175 | −1 645 075 | 887 | −46 702 | −55 242 | −642 394 | −967 000 |
| Sum gjeld | 1 010 753 | 969 908 | 1 278 513 | 1 101 754 | 2 040 315 | 2 016 140 | 2 463 651 | 3 626 882 | 3 433 652 | 2 688 871 | 2 184 289 | 2 217 618 | 3 579 176 | 2 843 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 010 753 | 969 908 | 1 278 513 | 1 101 754 | 1 040 315 | 1 016 140 | 1 463 651 | 1 626 882 | 2 433 652 | 1 688 871 | 1 184 289 | 2 217 618 | — | — |
| Egenkapitalandel | 16,2 % | 46,4 % | 17,5 % | 13 % | 17,7 % | 10,1 % | 0,8 % | −62,4 % | −92 % | 0 % | −2,2 % | −2,6 % | −21,9 % | −51,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.