JP-AUTO ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 262 011 | 93 353 | 357 746 | 163 919 | 59 948 | −112 547 | 47 907 | 284 965 | −30 950 | −319 733 | 146 606 | 9 133 | 279 701 | 564 000 |
| Resultat før skatt | 2 145 | −162 844 | 50 705 | 153 896 | 56 045 | −116 597 | 37 099 | 266 697 | −46 584 | −325 841 | 133 729 | −7 030 | 263 705 | 506 000 |
| Årsresultat | 918 | −127 283 | 38 457 | 118 135 | 42 255 | −81 086 | 25 561 | 205 369 | −37 240 | −256 557 | 98 234 | −6 044 | 195 135 | 378 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 041 869 | 3 978 400 | 4 302 875 | 1 610 122 | 1 587 924 | 1 909 587 | 1 466 402 | 1 655 737 | 1 540 371 | 1 711 734 | 2 025 730 | 1 787 738 | 1 697 171 | 2 047 000 |
| Egenkapital | 973 825 | 972 907 | 1 100 190 | 1 061 733 | 943 598 | 901 343 | 982 430 | 956 870 | 751 501 | 788 741 | 1 045 298 | 947 065 | 953 108 | 758 000 |
| Sum gjeld | 3 068 044 | 3 005 493 | 3 202 685 | 548 389 | 644 326 | 1 008 244 | 483 972 | 698 867 | 788 870 | 922 993 | 980 432 | 840 673 | 744 063 | 1 289 000 |
| Kortsiktig gjeld | 448 044 | 385 493 | 582 685 | 548 389 | 644 326 | 1 008 244 | 483 972 | 698 867 | 788 870 | 922 993 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 24,1 % | 24,5 % | 25,6 % | 65,9 % | 59,4 % | 47,2 % | 67 % | 57,8 % | 48,8 % | 46,1 % | 51,6 % | 53 % | 56,2 % | 37 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.