KIM JOHANSEN INVEST ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −436 373 | −775 514 | −1 478 372 | −869 164 | −2 529 305 | −144 160 | −371 931 | 14 418 | −169 | — | −371 723 | — | — |
| Resultat før skatt | 781 874 | 18 891 446 | 5 866 400 | −16 035 679 | 26 068 684 | 7 055 129 | 5 834 811 | 3 984 119 | 8 110 451 | 1 887 155 | 7 217 106 | 10 045 688 | 10 550 920 |
| Årsresultat | 738 402 | 18 891 446 | 5 875 085 | −16 351 641 | 26 483 687 | 6 837 172 | 5 687 528 | 3 892 632 | 8 074 760 | 1 877 129 | 7 217 106 | 10 030 792 | 10 549 739 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 213 022 503 | 222 324 374 | 208 356 058 | 221 745 792 | 250 790 284 | 228 111 234 | 230 072 975 | 230 268 835 | 232 296 714 | 230 389 415 | 235 179 096 | 234 209 961 | 232 527 619 |
| Egenkapital | 212 806 347 | 222 067 945 | 208 176 499 | 210 301 414 | 243 865 210 | 227 781 523 | 227 844 351 | 229 056 823 | 231 264 191 | 229 189 431 | 234 212 302 | 233 895 197 | 232 464 405 |
| Sum gjeld | 216 156 | 256 429 | 179 559 | 11 444 378 | 6 925 074 | 329 711 | 2 228 624 | 1 212 012 | 1 032 523 | 1 199 984 | 966 794 | 314 764 | 63 214 |
| Kortsiktig gjeld | 216 156 | 256 429 | 179 559 | — | 6 925 074 | 329 711 | 2 228 624 | 1 212 012 | 1 032 523 | 1 199 984 | 966 794 | 314 764 | 63 214 |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 94,8 % | 97,2 % | 99,9 % | 99 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,9 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.