GNIGN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | −23 971 | −18 937 | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −32 303 | −34 678 | −28 207 | −35 802 | −28 827 | −36 921 | −37 982 | −70 522 | −22 553 | −23 971 | −18 937 | −17 312 | −26 000 |
| Resultat før skatt | 80 046 | 850 645 | 257 581 | −936 163 | 998 902 | 79 188 | 308 744 | −104 817 | 1 645 740 | 21 345 | 586 204 | 588 778 | 1 876 558 |
| Årsresultat | 62 908 | 811 067 | 257 581 | −936 163 | 779 188 | 61 830 | 264 480 | −135 939 | 1 570 782 | 16 592 | 589 431 | 591 176 | 1 885 708 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 144 366 | 8 882 880 | 8 871 200 | 9 703 386 | 10 943 175 | 10 665 642 | 11 103 812 | 11 936 688 | 12 484 680 | 11 155 832 | 12 137 240 | 11 548 809 | 10 957 633 |
| Egenkapital | 7 220 568 | 8 057 660 | 8 046 593 | 8 589 012 | 10 425 175 | 10 145 987 | 10 584 157 | 10 819 676 | 11 955 615 | 10 884 832 | 11 118 240 | 11 528 809 | 10 937 633 |
| Sum gjeld | 923 798 | 825 220 | 824 607 | 1 114 374 | 518 000 | 519 655 | 519 655 | 1 117 012 | 529 065 | 271 000 | 1 019 000 | 20 000 | 20 000 |
| Kortsiktig gjeld | 923 798 | 825 220 | 824 607 | 924 830 | 518 000 | 519 655 | 519 655 | 1 117 012 | 529 065 | 271 000 | 1 019 000 | 20 000 | 20 000 |
| Egenkapitalandel | 88,7 % | 90,7 % | 90,7 % | 88,5 % | 95,3 % | 95,1 % | 95,3 % | 90,6 % | 95,8 % | 97,6 % | 91,6 % | 99,8 % | 99,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.