TP VVS & GASTEKNIK ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | −33 809 | −216 912 | 67 015 | 594 827 | −126 185 | −100 017 | 308 688 | 230 265 | 283 701 | 313 008 | 302 761 | 373 354 |
| Resultat før skatt | — | — | 38 801 | −171 242 | −81 881 | 226 591 | 288 900 | 363 093 | 299 843 | 219 849 | 274 715 | 300 425 | 295 488 | 373 593 |
| Årsresultat | 297 283 | −728 353 | 38 801 | −171 242 | −90 087 | 162 087 | 257 360 | 387 154 | 233 423 | 176 763 | 212 566 | 228 954 | 188 747 | 310 897 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 910 249 | 661 466 | 1 379 819 | 1 837 548 | 2 031 045 | 2 129 712 | 1 990 251 | 1 764 597 | 2 049 780 | 1 770 961 | 1 816 595 | 1 741 731 | 1 481 876 | 1 531 584 |
| Egenkapital | 902 749 | 605 466 | 1 333 819 | 1 295 019 | 1 466 261 | 1 556 348 | 1 494 263 | 1 336 903 | 949 749 | 1 016 326 | 939 564 | 826 998 | 873 044 | 780 897 |
| Sum gjeld | 7 500 | 56 000 | 46 000 | 542 529 | 564 784 | 573 364 | 495 988 | 427 694 | 1 100 031 | 754 635 | 877 032 | 914 733 | 608 832 | 750 687 |
| Kortsiktig gjeld | 7 500 | 56 000 | 46 000 | 542 529 | 564 784 | 573 364 | 495 988 | 427 694 | 1 026 370 | 686 743 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 91,5 % | 96,7 % | 70,5 % | 72,2 % | 73,1 % | 75,1 % | 75,8 % | 46,3 % | 57,4 % | 51,7 % | 47,5 % | 58,9 % | 51 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.