PRN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −8 849 | −18 757 | −15 649 | −8 229 | −15 379 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | — | — | 868 550 | 1 330 382 | 2 170 141 | 1 052 866 | 360 489 | 804 841 | 575 190 | 225 758 | 100 238 | — | — | — |
| Årsresultat | 1 126 574 | 933 224 | 868 550 | 1 330 382 | 2 170 141 | 1 052 866 | 360 489 | 804 841 | 575 190 | 225 758 | 100 238 | 246 598 | −1 398 | −856 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 676 802 | 2 150 228 | 2 017 004 | 1 747 464 | 3 419 836 | 1 749 405 | 1 294 632 | 1 242 143 | 742 985 | 919 745 | 143 987 | 170 749 | 2 126 | 2 924 |
| Egenkapital | 2 669 802 | 2 143 228 | 2 010 004 | 1 741 454 | 3 411 072 | 1 740 931 | 1 288 065 | 1 235 576 | 736 535 | 264 745 | 138 987 | 138 749 | −7 849 | −6 450 |
| Sum gjeld | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 6 010 | 8 764 | 8 474 | 6 567 | 6 567 | 6 450 | 655 000 | 5 000 | 32 000 | 9 975 | 9 374 |
| Kortsiktig gjeld | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 6 010 | 8 764 | 8 474 | 6 567 | 6 567 | 6 450 | 655 000 | 5 000 | 32 000 | 9 975 | 9 374 |
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,1 % | 28,8 % | 96,5 % | 81,3 % | −369,2 % | −220,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.