CFC & CO. A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 606 534 | 593 623 | 874 612 | 548 835 | 282 062 | 741 514 | 1 324 098 | 1 531 656 | 1 071 391 | 1 795 324 | 596 155 | 1 414 728 | 1 357 011 | 1 455 013 |
| Resultat før skatt | 663 923 | 659 332 | 936 303 | 630 660 | 349 592 | 819 465 | 1 368 795 | 480 472 | 1 068 995 | 1 827 278 | 637 744 | 1 409 790 | 1 365 775 | 1 425 489 |
| Årsresultat | 497 704 | 501 475 | 719 434 | 484 514 | 262 472 | 630 001 | 1 050 103 | 360 079 | 812 411 | 1 393 616 | 464 922 | 1 028 868 | 1 008 703 | 1 046 020 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 737 889 | 5 948 382 | 6 516 235 | 6 892 843 | 6 089 876 | 7 280 146 | 6 908 987 | 6 808 646 | 8 003 849 | 8 728 432 | 7 133 628 | 8 548 740 | 7 365 756 | 5 891 813 |
| Egenkapital | 2 023 879 | 4 526 174 | 4 146 699 | 4 427 265 | 3 942 750 | 4 680 279 | 4 050 277 | 3 000 175 | 3 046 793 | 3 285 703 | 2 892 087 | 3 405 510 | 2 582 122 | 1 723 419 |
| Sum gjeld | 714 010 | 1 422 208 | 2 369 536 | 2 465 578 | 2 147 126 | 2 599 867 | 2 858 710 | 3 808 471 | 4 957 056 | 5 442 729 | 4 241 541 | 5 143 230 | 4 783 634 | 4 168 394 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 2 465 578 | 2 147 126 | 2 599 867 | — | 3 808 471 | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 73,9 % | 76,1 % | 63,6 % | 64,2 % | 64,7 % | 64,3 % | 58,6 % | 44,1 % | 38,1 % | 37,6 % | 40,5 % | 39,8 % | 35,1 % | 29,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.