DLM VVS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 431 027 | 651 033 | 912 832 | 523 524 | 200 589 | −93 737 | −125 506 | 262 665 | 201 747 | 170 989 | 136 900 | 233 753 | 92 561 | −59 852 |
| Resultat før skatt | 421 133 | 651 406 | 912 674 | 520 830 | 198 854 | −100 177 | −128 258 | 262 546 | 201 157 | 170 683 | 134 396 | 233 741 | 85 887 | −60 065 |
| Årsresultat | 328 044 | 507 838 | 711 085 | 406 215 | 155 082 | −79 603 | −101 590 | 204 786 | 160 629 | 129 189 | −102 113 | 176 369 | 56 297 | −36 880 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 888 477 | 1 100 452 | 1 745 982 | 1 002 137 | 506 388 | 490 936 | 477 539 | 734 853 | 731 661 | 571 695 | 701 699 | 543 362 | 382 606 | 481 875 |
| Egenkapital | 437 949 | 609 905 | 802 068 | 490 983 | 234 767 | 79 685 | 159 288 | 460 878 | 356 092 | 295 462 | 366 274 | 264 160 | 87 791 | 31 494 |
| Sum gjeld | 450 527 | 490 547 | 943 914 | 511 155 | 271 621 | 411 250 | 318 251 | 273 975 | 375 569 | 276 233 | 335 425 | 279 202 | 294 815 | 450 381 |
| Kortsiktig gjeld | 450 527 | 490 547 | 943 914 | 511 155 | 271 621 | 411 250 | 318 251 | 273 975 | — | — | — | — | — | 432 087 |
| Egenkapitalandel | 49,3 % | 55,4 % | 45,9 % | 49 % | 46,4 % | 16,2 % | 33,4 % | 62,7 % | 48,7 % | 51,7 % | 52,2 % | 48,6 % | 22,9 % | 6,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.