MÜHLBACH HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −21 586 | −27 368 | −23 603 | — | — | 153 663 | 73 714 | 240 425 | 212 952 | 359 521 | 434 621 | 303 630 | 183 645 |
| Resultat før skatt | 126 603 | 250 188 | 77 963 | 41 867 | 361 097 | 155 398 | 132 207 | 241 725 | 212 965 | 358 042 | 433 359 | 303 297 | 183 203 |
| Årsresultat | 124 668 | 195 532 | 48 522 | 80 688 | 294 679 | 157 970 | 121 019 | 242 681 | 214 464 | 359 560 | 434 746 | 305 061 | 184 853 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 719 307 | 1 552 834 | 1 884 642 | 2 003 273 | 1 993 338 | 1 615 184 | 1 481 830 | 1 414 749 | 1 274 481 | 1 261 421 | 1 006 957 | 529 883 | 320 989 |
| Egenkapital | 1 495 093 | 1 431 425 | 1 690 736 | 1 699 414 | 1 675 226 | 1 435 847 | 1 385 877 | 1 370 658 | 1 231 377 | 1 118 113 | 858 352 | 522 007 | 313 546 |
| Sum gjeld | 224 214 | 121 409 | 193 906 | 303 859 | 318 112 | 179 337 | 95 953 | 44 091 | 43 104 | 143 308 | 148 604 | 7 876 | 7 443 |
| Kortsiktig gjeld | 200 372 | 77 995 | 181 029 | 303 859 | — | 162 241 | 92 911 | 6 250 | 6 585 | 45 084 | 16 277 | 7 876 | 7 443 |
| Egenkapitalandel | 87 % | 92,2 % | 89,7 % | 84,8 % | 84 % | 88,9 % | 93,5 % | 96,9 % | 96,6 % | 88,6 % | 85,2 % | 98,5 % | 97,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.