NAUERPARKEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 396 565 | 352 787 | 352 290 | 326 165 | 408 669 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 579 125 | 92 956 | 164 608 | −2 181 062 | −78 886 | 125 620 | 123 573 | 114 557 | 109 024 | 113 462 | 111 658 | 158 415 | 147 825 | 56 579 |
| Resultat før skatt | 453 195 | −77 945 | −4 166 | −2 291 415 | −136 231 | 69 868 | 71 033 | 33 397 | 35 611 | 37 279 | 26 142 | 76 602 | 69 780 | −43 285 |
| Årsresultat | 453 195 | −77 945 | −4 166 | −2 057 889 | −106 264 | 54 491 | 33 462 | 44 369 | 27 746 | 29 074 | 34 006 | 66 419 | 56 390 | −33 084 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 28,6 % | 31,7 % | 45 % | 45,3 % | 13,8 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7,3 % | 9,6 % | 18,9 % | 17,3 % | −8,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 175 353 | 3 078 286 | 3 726 880 | 3 667 581 | 5 719 657 | 5 946 046 | 5 924 108 | 5 927 436 | 6 016 166 | 6 014 001 | 6 032 587 | 6 041 915 | 6 097 573 | 6 068 836 |
| Egenkapital | 386 728 | −66 467 | 11 479 | 15 644 | 2 073 516 | 2 279 780 | 2 225 288 | 2 191 827 | 2 253 257 | 2 275 511 | 2 347 637 | 2 313 631 | 2 247 212 | 2 190 822 |
| Sum gjeld | 1 788 625 | 3 144 753 | 3 715 401 | 3 651 937 | 3 646 141 | 3 666 266 | 3 698 820 | 3 735 609 | 3 762 909 | 3 738 490 | 3 684 950 | 3 728 284 | 3 850 361 | 3 878 014 |
| Kortsiktig gjeld | 344 010 | 387 133 | 1 079 096 | 914 236 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | −2,2 % | 0,3 % | 0,4 % | 36,3 % | 38,3 % | 37,6 % | 37 % | 37,5 % | 37,8 % | 38,9 % | 38,3 % | 36,9 % | 36,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.