BB AF 1.10.2009 ApS
Årsregnskap 2012–2022, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −11 125 | −10 875 | −9 125 | −8 500 | −8 250 | −8 125 | −8 375 | −7 875 | −9 000 | −7 875 | −7 500 |
| Resultat før skatt | −162 577 | 199 722 | 24 696 | 46 982 | 42 834 | 72 374 | 116 988 | 72 243 | 151 733 | 97 323 | 235 127 |
| Årsresultat | −162 577 | 155 700 | 19 284 | 36 755 | 33 418 | 56 556 | 91 733 | 55 253 | 112 805 | 73 023 | 197 552 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 926 317 | 1 381 116 | 1 286 444 | 1 371 404 | 1 349 035 | 1 416 552 | 1 463 417 | 1 438 701 | 1 475 753 | 1 446 256 | 1 423 339 |
| Egenkapital | 917 316 | 1 334 893 | 1 235 692 | 1 271 709 | 1 334 954 | 1 401 536 | 1 444 980 | 1 423 247 | 1 437 993 | 1 395 188 | 1 392 166 |
| Sum gjeld | 9 001 | 46 223 | 50 752 | 99 695 | 14 081 | 15 016 | 18 437 | 15 454 | 37 760 | 51 068 | 31 173 |
| Kortsiktig gjeld | 9 001 | 46 223 | 50 752 | 99 695 | 14 081 | 15 016 | 18 437 | 15 454 | 37 760 | 51 068 | 31 173 |
| Egenkapitalandel | 99 % | 96,7 % | 96,1 % | 92,7 % | 99 % | 98,9 % | 98,7 % | 98,9 % | 97,4 % | 96,5 % | 97,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.