ISHØJ FORSYNING HOLDING A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −55 000 | −52 000 | −50 000 | −48 000 | −48 000 | −47 000 | −27 000 | −71 000 | — | −42 000 | −41 000 | −66 000 | −45 000 | — |
| Resultat før skatt | 12 876 000 | 16 951 000 | 3 181 000 | 221 000 | −55 125 000 | 8 500 000 | 7 195 000 | 9 686 000 | 11 533 000 | 15 996 000 | 3 332 000 | 4 688 000 | 18 228 000 | 3 257 000 |
| Årsresultat | 12 891 000 | 16 965 000 | 3 234 000 | 221 000 | −55 125 000 | 8 500 000 | 7 195 000 | 9 737 000 | 11 553 000 | 16 014 000 | 3 345 000 | 4 715 000 | 18 228 000 | 3 257 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 566 886 000 | 569 597 000 | 556 847 000 | 548 537 000 | 548 482 000 | 597 915 000 | 589 214 000 | 581 922 000 | 572 627 000 | 454 126 000 | 437 884 000 | 438 211 000 | 429 361 000 | 411 087 000 |
| Egenkapital | 560 223 000 | 563 101 000 | 550 516 000 | 542 367 000 | 542 146 000 | 597 272 000 | 588 773 000 | 581 628 000 | 571 890 000 | 453 389 000 | 437 376 000 | 434 031 000 | 429 316 000 | 411 087 000 |
| Sum gjeld | 6 663 000 | 6 496 000 | 6 331 000 | 6 170 000 | 6 336 000 | 643 000 | 441 000 | 294 000 | 737 000 | 737 000 | 508 000 | 4 180 000 | 45 000 | — |
| Kortsiktig gjeld | 6 663 000 | 6 496 000 | 6 331 000 | 6 170 000 | 6 336 000 | — | — | 98 000 | — | — | 45 000 | 1 428 000 | 45 000 | — |
| Egenkapitalandel | 98,8 % | 98,9 % | 98,9 % | 98,9 % | 98,8 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | 99,9 % | 99 % | 100 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.