ISHØJ FORSYNING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 453 000 | 15 148 000 | 11 632 000 | 7 254 000 | 7 291 000 | 7 031 000 | 6 922 000 | 7 108 000 | 6 866 000 | 6 736 000 | 5 599 000 | 5 658 000 | 5 902 000 | 6 067 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 58 000 | 1 087 000 | 217 000 | 396 000 | 590 000 | 337 000 | 516 000 | 290 000 | 370 000 | 195 000 | 176 000 | 141 000 | −14 000 | −307 000 |
| Resultat før skatt | — | 2 000 | 0 | 66 000 | −3 000 | 1 000 | −1 000 | 23 000 | −4 000 | 0 | 3 000 | −1 000 | 130 000 | −3 000 |
| Årsresultat | −3 000 | 2 000 | 4 000 | 0 | 1 000 | 5 000 | 3 000 | 78 000 | −4 000 | 0 | 1 000 | −30 000 | 96 000 | −25 000 |
| Driftsmargin | 0,4 % | 7,2 % | 1,9 % | 5,5 % | 8,1 % | 4,8 % | 7,5 % | 4,1 % | 5,4 % | 2,9 % | 3,1 % | 2,5 % | −0,2 % | −5,1 % |
| Nettomargin | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | 0 % | 1,1 % | −0,1 % | 0 % | 0 % | −0,5 % | 1,6 % | −0,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 24 852 000 | 40 686 000 | 30 338 000 | 22 678 000 | 24 483 000 | 13 025 000 | 28 950 000 | 13 508 000 | 23 938 000 | 29 685 000 | 11 819 000 | 6 511 000 | 7 638 000 | 17 057 000 |
| Egenkapital | 359 000 | 362 000 | 360 000 | 356 000 | 356 000 | 355 000 | 350 000 | 349 000 | 272 000 | 275 000 | 275 000 | 274 000 | 301 000 | 205 000 |
| Sum gjeld | 24 493 000 | 40 324 000 | 29 978 000 | 22 322 000 | 24 127 000 | 12 670 000 | 28 600 000 | 13 159 000 | 23 666 000 | 29 410 000 | 11 544 000 | 6 237 000 | 7 337 000 | 16 852 000 |
| Kortsiktig gjeld | 24 493 000 | 40 324 000 | 29 978 000 | 22 322 000 | 24 127 000 | 12 203 000 | 28 435 000 | 13 159 000 | 23 666 000 | 29 410 000 | 11 544 000 | 6 237 000 | 7 337 000 | 12 852 000 |
| Egenkapitalandel | 1,4 % | 0,9 % | 1,2 % | 1,6 % | 1,5 % | 2,7 % | 1,2 % | 2,6 % | 1,1 % | 0,9 % | 2,3 % | 4,2 % | 3,9 % | 1,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.