LINDAHL HOLDING ADVOKATANPARTSSELSKAB
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −25 599 | −21 569 | −17 741 | −35 347 | −14 873 | −14 099 | −9 162 | −13 549 | −12 500 | −12 500 | −9 994 | −18 150 | −18 800 | −12 460 |
| Resultat før skatt | 450 652 | 198 961 | 1 060 126 | 14 922 | 443 132 | 779 240 | 536 641 | 522 490 | 263 165 | 111 804 | 346 662 | 27 148 | 200 964 | 286 868 |
| Årsresultat | 413 934 | 182 988 | 1 071 676 | 141 202 | 415 654 | 702 196 | 536 980 | 512 570 | 264 455 | 114 558 | 349 029 | 31 141 | 204 662 | 290 489 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 111 636 | 846 249 | 1 515 235 | 1 299 105 | 1 786 522 | 1 638 472 | 1 121 357 | 984 377 | 623 925 | 494 654 | 612 151 | 123 641 | 311 605 | 385 093 |
| Egenkapital | 940 183 | 826 249 | 1 143 261 | 1 021 585 | 1 480 383 | 1 414 729 | 1 012 533 | 825 553 | 532 983 | 443 528 | 430 170 | 111 141 | 286 505 | 371 843 |
| Sum gjeld | 171 453 | 20 000 | 371 974 | 277 520 | 306 139 | 223 743 | 108 824 | 158 824 | 90 942 | 51 126 | 181 981 | 12 500 | 25 100 | 13 250 |
| Kortsiktig gjeld | 171 453 | 20 000 | 371 974 | 277 520 | 306 139 | 223 743 | 108 824 | 158 824 | 90 942 | 51 126 | 181 981 | 12 500 | 25 100 | 13 250 |
| Egenkapitalandel | 84,6 % | 97,6 % | 75,5 % | 78,6 % | 82,9 % | 86,3 % | 90,3 % | 83,9 % | 85,4 % | 89,7 % | 70,3 % | 89,9 % | 91,9 % | 96,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.