REVISION 80 ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 487 235 | 1 399 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 40 278 | 19 612 | 260 660 | 1 037 811 | 423 852 | 269 629 | 326 879 | 297 565 | 264 724 | 226 745 | 173 113 | 60 962 | −69 000 |
| Resultat før skatt | 27 100 | 8 016 | 253 945 | 1 030 885 | 416 681 | 261 712 | 317 428 | 280 884 | 239 733 | 207 372 | — | 46 734 | −90 000 |
| Årsresultat | 20 331 | 5 009 | 197 647 | 803 339 | 324 536 | 202 779 | 246 581 | 218 442 | 200 108 | 165 804 | 118 628 | 47 784 | −97 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4,1 % | −4,9 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3,2 % | −6,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 158 330 | 2 907 716 | 2 988 247 | 3 073 830 | 2 294 452 | 2 032 080 | 1 750 279 | 1 554 651 | 1 289 171 | 1 005 980 | 1 054 000 | 1 258 593 | 1 100 000 |
| Egenkapital | 2 160 513 | 2 201 182 | 2 255 074 | 2 114 627 | 1 367 788 | 1 098 553 | 949 773 | 756 092 | 589 350 | 389 242 | 274 038 | 205 310 | 207 000 |
| Sum gjeld | 997 817 | 706 534 | 733 173 | 959 203 | 926 664 | 933 527 | 800 506 | 798 559 | 699 821 | 616 738 | 779 962 | 1 053 283 | 893 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 959 203 | 926 664 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 68,4 % | 75,7 % | 75,5 % | 68,8 % | 59,6 % | 54,1 % | 54,3 % | 48,6 % | 45,7 % | 38,7 % | 26 % | 16,3 % | 18,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.