MHR ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−61 642 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −9 906 | −118 144 | 182 274 | −24 550 | 182 053 | 304 443 | 57 163 | −305 166 | −92 686 | 174 131 | 76 273 | 123 511 | 379 346 | 205 904 |
| Resultat før skatt | −8 204 | −108 894 | 199 706 | −7 892 | 198 754 | 304 306 | 56 968 | −308 213 | −89 097 | 176 629 | 77 115 | 123 165 | 382 261 | 206 012 |
| Årsresultat | −2 748 | −108 894 | 148 345 | −14 195 | 150 918 | 232 881 | 40 889 | −246 125 | −76 383 | 133 036 | −48 494 | −100 478 | 306 786 | 150 814 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 77 266 | 135 158 | 374 264 | 322 973 | 549 818 | 237 218 | 136 812 | 169 131 | 177 199 | 480 113 | 329 545 | 429 604 | 616 437 | 410 012 |
| Egenkapital | −61 642 | −58 894 | 184 150 | 35 805 | 152 178 | 1 260 | −231 621 | −272 510 | −26 383 | 183 036 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Sum gjeld | 138 908 | 194 052 | 190 114 | 287 168 | 397 640 | 235 958 | 368 433 | 441 641 | 203 582 | 297 077 | 204 545 | 304 604 | 491 437 | 285 012 |
| Kortsiktig gjeld | 138 908 | 194 052 | 190 114 | — | 397 640 | 235 958 | 368 433 | 441 641 | — | — | — | — | — | 285 012 |
| Egenkapitalandel | −79,8 % | −43,6 % | 49,2 % | 11,1 % | 27,7 % | 0,5 % | −169,3 % | −161,1 % | −14,9 % | 38,1 % | 37,9 % | 29,1 % | 20,3 % | 30,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.