HANS HØJ HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | 2 127 736 | 1 669 512 | −2 831 744 | −958 894 | −551 391 | −588 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −29 185 | −17 088 | −16 475 | −17 031 | −19 563 | −19 950 | −17 875 | 1 830 146 | 2 092 861 | 1 657 137 | 2 816 369 | 944 519 | 539 516 | 579 000 |
| Resultat før skatt | 3 692 255 | 1 497 165 | 677 856 | 2 600 395 | 2 780 272 | 1 959 003 | 2 576 409 | 1 885 804 | 2 101 120 | 1 612 373 | 2 699 317 | 1 017 565 | 239 587 | 576 000 |
| Årsresultat | 3 680 529 | 1 473 273 | 662 354 | 2 591 895 | 2 771 406 | 1 947 915 | 2 563 451 | 1 877 505 | 2 101 889 | 1 615 552 | 2 706 494 | 1 025 866 | 244 792 | 579 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | 98,4 % | 99,3 % | −99,5 % | −98,5 % | −97,8 % | −98,5 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | 98,8 % | 96,8 % | −95,6 % | −107 % | −44,4 % | −98,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 22 346 705 | 19 021 382 | 17 549 519 | 17 004 535 | 16 934 442 | 14 282 540 | 12 444 804 | 11 028 577 | 9 094 165 | 7 219 650 | 6 096 548 | 3 849 369 | 3 285 622 | 3 236 000 |
| Egenkapital | 21 146 103 | 18 796 883 | 17 422 886 | 16 818 632 | 16 826 736 | 14 168 330 | 12 331 015 | 10 767 564 | 8 995 860 | 6 997 370 | 5 881 818 | 3 675 324 | 3 069 458 | 2 872 000 |
| Sum gjeld | 1 200 602 | 224 499 | 126 633 | 185 903 | 107 706 | 114 210 | 113 789 | 261 013 | 98 305 | 222 280 | 214 730 | 174 045 | 216 164 | 364 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 200 602 | 224 499 | 126 633 | 185 903 | 107 706 | 114 210 | 113 789 | 261 013 | 98 305 | 222 280 | 214 730 | 174 045 | 216 164 | 364 000 |
| Egenkapitalandel | 94,6 % | 98,8 % | 99,3 % | 98,9 % | 99,4 % | 99,2 % | 99,1 % | 97,6 % | 98,9 % | 96,9 % | 96,5 % | 95,5 % | 93,4 % | 88,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.