EVONATE ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 192 654 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 327 850 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 092 119 | 2 864 | −96 599 | −4 575 | −7 954 | −13 265 | −7 665 | −11 510 | −10 782 | −13 993 | −14 350 | −20 578 | 26 253 |
| Resultat før skatt | −1 091 759 | 2 750 | −96 643 | −4 729 | −10 632 | −13 448 | −7 908 | −11 568 | −10 805 | −13 993 | −14 349 | −20 578 | 21 992 |
| Årsresultat | −1 091 759 | 2 750 | −96 643 | −4 729 | −10 632 | −13 448 | −7 908 | −11 568 | −10 805 | −13 993 | 14 349 | 20 577 | −7 406 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 8 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −2,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 275 416 | 1 024 357 | 149 409 | 18 963 | 19 174 | 18 403 | 25 919 | 33 862 | 43 825 | 54 933 | 69 222 | 80 431 | 101 008 |
| Egenkapital | −1 192 654 | −100 895 | −103 645 | −7 002 | −2 273 | 8 359 | 21 807 | 29 716 | 41 284 | 52 089 | 66 082 | 80 431 | 101 008 |
| Sum gjeld | 1 468 070 | 1 125 252 | 253 054 | 25 965 | 21 447 | 10 044 | 4 112 | 4 146 | 2 541 | 2 844 | 3 140 | — | — |
| Kortsiktig gjeld | 1 468 070 | 1 125 252 | 253 054 | 25 965 | 21 447 | 10 044 | 4 112 | 4 146 | 2 541 | 2 844 | 3 140 | — | — |
| Egenkapitalandel | −433 % | −9,8 % | −69,4 % | −36,9 % | −11,9 % | 45,4 % | 84,1 % | 87,8 % | 94,2 % | 94,8 % | 95,5 % | 100 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.