SAND ANDERSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 2 832 193 | 5 988 924 | 5 873 990 | 3 851 319 | 2 061 945 | 1 654 922 | 2 747 022 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 2 822 779 | 5 983 674 | 5 876 817 | 3 917 476 | 2 114 478 | 1 663 463 | 2 752 552 | 3 472 564 | 3 531 568 | 1 832 185 | 1 914 137 | 1 462 446 | 1 024 604 | 784 097 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 34 361 489 | 33 662 829 | 29 030 977 | 23 774 306 | 20 489 112 | 19 500 481 | 18 243 263 | 16 167 500 | 13 196 985 | 10 400 185 | 9 770 172 | 6 890 625 | 5 493 613 | 4 531 095 |
| Egenkapital | 33 276 497 | 30 903 718 | 25 770 044 | 20 893 227 | 18 675 751 | 18 261 273 | 16 997 810 | 15 507 258 | 12 434 694 | 9 553 126 | 7 720 941 | 6 606 804 | 5 344 358 | 4 418 154 |
| Sum gjeld | 1 084 992 | 2 759 111 | 3 260 933 | 2 881 079 | 1 813 361 | 1 239 208 | 1 245 453 | 660 242 | 762 291 | 847 059 | 2 049 231 | 283 821 | 149 255 | 112 941 |
| Kortsiktig gjeld | 1 084 992 | 2 759 111 | 3 260 933 | 2 881 079 | 1 813 361 | 1 239 208 | 1 245 453 | 660 242 | 762 291 | 847 059 | 2 049 231 | 283 821 | 149 255 | 112 941 |
| Egenkapitalandel | 96,8 % | 91,8 % | 88,8 % | 87,9 % | 91,1 % | 93,6 % | 93,2 % | 95,9 % | 94,2 % | 91,9 % | 79 % | 95,9 % | 97,3 % | 97,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.