KN SCANDINAVIAN TRADING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −5 205 | −5 205 | −5 707 |
| Resultat før skatt | 668 348 | 882 006 | 2 637 856 | 114 132 | 505 126 | 242 374 | 651 425 | — | — | — | 148 254 | −199 772 | 277 027 |
| Årsresultat | 668 348 | 882 006 | 2 637 856 | 114 132 | 505 126 | 242 374 | 651 425 | 696 261 | 1 312 300 | 679 386 | 148 254 | −199 772 | 277 027 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 948 600 | 8 991 107 | 8 474 525 | 6 053 666 | 6 168 072 | 6 306 475 | 6 596 733 | 6 050 969 | 5 459 315 | 4 247 644 | 3 668 124 | 4 034 206 | 4 415 609 |
| Egenkapital | 9 499 436 | 8 953 088 | 8 371 082 | 5 958 226 | 5 994 094 | 6 233 968 | 6 591 594 | 6 045 969 | 5 453 108 | 4 242 008 | 3 661 622 | 4 033 704 | 4 323 476 |
| Sum gjeld | 449 164 | 38 019 | 103 443 | 95 440 | 173 978 | 72 507 | 5 139 | 5 000 | 6 207 | 5 636 | 6 502 | 502 | 92 133 |
| Kortsiktig gjeld | 449 164 | 38 019 | 103 443 | 95 440 | 173 978 | 72 507 | 5 139 | 5 000 | 6 207 | 5 636 | 6 502 | 502 | 92 133 |
| Egenkapitalandel | 95,5 % | 99,6 % | 98,8 % | 98,4 % | 97,2 % | 98,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | 100 % | 97,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.