NIBROL INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 151 920 | 32 815 | 164 091 | 123 359 | 106 969 | 77 909 | 112 503 | 130 209 | 56 611 | 133 648 | 110 929 | 99 485 | 121 049 | 66 597 |
| Resultat før skatt | 115 943 | −10 630 | 137 635 | 107 570 | 97 647 | 70 630 | 108 737 | 125 694 | 60 614 | 123 197 | 43 522 | 52 136 | 83 567 | 25 230 |
| Årsresultat | 88 685 | −12 148 | 103 689 | 83 167 | 76 065 | 55 055 | 95 673 | 86 785 | 47 162 | 92 192 | 29 606 | 41 869 | 61 942 | 18 905 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 714 185 | 1 874 503 | 1 899 972 | 1 829 612 | 1 873 640 | 1 978 305 | 2 004 671 | 2 002 760 | 1 973 559 | 1 954 383 | 2 168 793 | 1 851 013 | 1 869 973 | 1 888 415 |
| Egenkapital | 941 889 | 903 204 | 973 353 | 877 664 | 852 497 | 874 432 | 832 376 | 748 703 | 661 918 | 614 756 | 522 565 | 492 959 | 451 091 | 389 149 |
| Sum gjeld | 772 296 | 971 299 | 926 619 | 951 948 | 1 021 143 | 1 103 873 | 1 172 295 | 1 254 057 | 1 311 641 | 1 339 627 | 1 646 228 | 1 358 054 | 1 418 882 | 1 499 266 |
| Kortsiktig gjeld | 263 847 | 172 170 | 138 292 | 119 794 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 54,9 % | 48,2 % | 51,2 % | 48 % | 45,5 % | 44,2 % | 41,5 % | 37,4 % | 33,5 % | 31,5 % | 24,1 % | 26,6 % | 24,1 % | 20,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.