CECIDERIT ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−2 261 109 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −739 079 | −293 129 | 149 263 | 390 684 | 141 846 | 646 898 | −2 966 387 | 27 598 | 147 344 | 337 376 | 321 400 | −77 489 |
| Resultat før skatt | −842 119 | −389 595 | 79 619 | 324 652 | −834 862 | −1 655 249 | −1 921 212 | 150 732 | 57 780 | 333 779 | 320 653 | −75 715 |
| Årsresultat | −685 799 | −304 383 | 29 821 | 246 042 | −790 151 | −1 575 249 | −1 921 212 | 128 323 | 28 080 | 202 813 | 228 848 | −85 221 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 732 757 | 5 064 022 | 4 981 108 | 2 508 020 | 437 339 | 1 218 915 | 4 293 038 | 3 614 576 | 5 699 734 | 3 437 472 | 835 863 | 363 966 |
| Egenkapital | −2 261 109 | −1 575 310 | −1 270 927 | −1 300 748 | −1 546 790 | −956 639 | 1 018 610 | 2 939 822 | 454 521 | 426 440 | 223 627 | −5 221 |
| Sum gjeld | 7 993 866 | 6 639 332 | 6 252 035 | 3 808 768 | 1 984 129 | 2 175 554 | 3 274 428 | 674 754 | 5 245 213 | 3 011 032 | 612 236 | 369 187 |
| Kortsiktig gjeld | 7 993 866 | 6 639 332 | 5 853 448 | 3 114 132 | 991 402 | 1 184 732 | 3 274 428 | 651 126 | 5 215 513 | 3 011 032 | 612 236 | 369 187 |
| Egenkapitalandel | −39,4 % | −31,1 % | −25,5 % | −51,9 % | −353,7 % | −78,5 % | 23,7 % | 81,3 % | 8 % | 12,4 % | 26,8 % | −1,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.