SARAH KALMAR ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 741 081 | 750 296 | 869 034 | 4 869 036 | 801 101 | −106 314 | 1 228 | 172 882 | 45 312 | 264 014 |
| Resultat før skatt | 703 393 | 848 127 | 932 495 | 4 784 609 | 776 219 | −125 906 | 2 701 | — | 44 901 | 256 956 |
| Årsresultat | 539 889 | 649 445 | 721 295 | 3 720 557 | 603 343 | −98 936 | 1 902 | 128 578 | −33 676 | −190 956 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 174 013 | 3 214 912 | 6 805 595 | 7 661 534 | 3 542 857 | 1 538 120 | 615 949 | 711 557 | 513 893 | 661 927 |
| Egenkapital | 1 756 851 | 1 816 962 | 6 167 517 | 5 505 122 | 1 841 765 | 1 294 923 | 374 172 | 422 171 | 342 793 | 357 416 |
| Sum gjeld | 1 417 162 | 1 397 951 | 638 078 | 2 156 412 | 1 701 091 | 243 198 | 241 777 | 289 386 | 171 100 | 304 510 |
| Kortsiktig gjeld | 1 417 162 | 1 397 951 | 638 078 | 2 156 412 | 1 701 091 | 243 198 | 241 777 | — | 171 100 | — |
| Egenkapitalandel | 55,4 % | 56,5 % | 90,6 % | 71,9 % | 52 % | 84,2 % | 60,7 % | 59,3 % | 66,7 % | 54 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.