CG MARINE HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −2 415 | −2 028 | −1 700 | −1 679 | −1 355 | −1 250 | 0 | −2 565 | −2 565 | −2 500 | −4 625 | 1 250 |
| Resultat før skatt | 97 627 | 68 174 | 148 084 | 72 274 | 103 413 | 282 155 | 29 048 | 58 874 | 168 796 | 305 334 | 74 864 | 30 233 |
| Årsresultat | 93 335 | 64 840 | 143 853 | 67 354 | 98 792 | 279 422 | 25 762 | 57 268 | 168 608 | 310 322 | −74 904 | −27 517 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 115 768 | 1 147 927 | 1 280 953 | 1 153 345 | 1 194 694 | 1 082 660 | 779 940 | 754 409 | 713 115 | 578 429 | 201 978 | 121 763 |
| Egenkapital | 1 104 438 | 1 146 104 | 1 203 264 | 1 059 411 | 1 117 057 | 1 018 265 | 738 843 | 713 081 | 655 813 | 487 205 | 176 883 | 101 979 |
| Sum gjeld | 11 329 | 1 823 | 77 689 | 93 933 | 77 637 | 64 395 | 41 097 | 41 328 | 57 302 | 91 224 | 25 095 | 19 784 |
| Kortsiktig gjeld | 11 329 | 1 823 | 77 689 | 93 933 | 77 637 | 64 395 | 41 097 | 41 328 | 57 302 | 91 224 | 25 095 | 19 784 |
| Egenkapitalandel | 99 % | 99,8 % | 93,9 % | 91,9 % | 93,5 % | 94,1 % | 94,7 % | 94,5 % | 92 % | 84,2 % | 87,6 % | 83,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.