FRANK A HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −53 774 | −61 623 | −166 220 | 1 287 278 | 396 202 | 97 063 | −3 460 | −365 969 | −24 437 | −16 815 | 29 695 | 294 | −5 874 | −4 390 |
| Resultat før skatt | 280 596 | 5 874 | 567 852 | 1 734 329 | 1 223 692 | 357 849 | 281 938 | −379 043 | 684 028 | 43 802 | 374 740 | 365 704 | 85 024 | 81 615 |
| Årsresultat | 266 581 | 249 | 566 058 | 1 490 282 | 1 144 646 | 347 189 | 291 750 | −288 970 | 695 875 | 56 312 | −377 556 | −374 211 | −77 089 | −81 723 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 720 309 | 4 787 043 | 5 256 455 | 5 598 785 | 4 522 240 | 3 991 093 | 3 281 417 | 3 114 705 | 3 443 877 | 2 506 853 | 2 493 506 | 2 314 843 | 879 110 | 751 208 |
| Egenkapital | 4 629 820 | 4 498 239 | 4 619 990 | 4 425 842 | 3 049 960 | 2 018 315 | 1 781 126 | 1 597 376 | 1 992 146 | 1 399 670 | 1 139 951 | 762 394 | 388 183 | 311 095 |
| Sum gjeld | 90 489 | 288 804 | 636 465 | 1 172 943 | 1 472 280 | 1 972 778 | 1 500 291 | 1 517 329 | 1 451 731 | 1 107 183 | 1 353 555 | 1 552 449 | 490 927 | 440 113 |
| Kortsiktig gjeld | 90 489 | 288 804 | 636 465 | 1 172 943 | — | 1 558 294 | 1 061 552 | 1 056 996 | — | — | — | — | 490 927 | 281 539 |
| Egenkapitalandel | 98,1 % | 94 % | 87,9 % | 79,1 % | 67,4 % | 50,6 % | 54,3 % | 51,3 % | 57,8 % | 55,8 % | 45,7 % | 32,9 % | 44,2 % | 41,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.