CG MARINE ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 130 033 | 88 008 | 194 873 | 113 114 | 133 311 | 371 323 | 45 688 | 95 178 | 244 077 | 430 710 | 174 366 | 118 222 |
| Resultat før skatt | 110 597 | 63 771 | 169 256 | 84 324 | 108 917 | 349 097 | 17 461 | 69 782 | 226 221 | 400 577 | 113 673 | 49 855 |
| Årsresultat | 85 902 | 47 663 | 126 191 | 47 740 | 83 493 | 267 097 | 12 601 | 53 436 | 168 298 | 308 573 | −80 220 | 29 439 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 347 225 | 1 343 645 | 1 619 906 | 1 482 055 | 1 675 911 | 2 287 201 | 1 705 392 | 1 822 532 | 1 597 650 | 1 296 139 | 1 552 632 | 1 680 020 |
| Egenkapital | 432 523 | 346 621 | 298 958 | 172 767 | 211 627 | 458 134 | 191 037 | 178 436 | 374 810 | 506 511 | 197 938 | 117 719 |
| Sum gjeld | 914 702 | 997 024 | 1 320 948 | 1 309 289 | 1 464 284 | 1 829 068 | 1 514 355 | 1 644 096 | 1 222 839 | 789 628 | 1 354 694 | 1 562 302 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 354 694 | 1 562 302 |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 25,8 % | 18,5 % | 11,7 % | 12,6 % | 20 % | 11,2 % | 9,8 % | 23,5 % | 39,1 % | 12,7 % | 7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.