PRIMA FRUGT A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 157 520 000 | 139 279 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 3 872 355 | 5 512 891 | 5 092 061 | 369 042 | 1 194 000 | 227 000 | 2 228 000 | −3 144 000 | −7 971 000 | 1 105 000 | 2 201 000 | −466 000 | −2 401 000 |
| Resultat før skatt | 3 863 294 | 5 506 469 | 5 085 620 | 361 897 | 1 177 000 | 221 000 | 2 213 000 | −3 160 000 | −8 277 000 | 1 402 000 | 2 192 000 | −474 000 | −2 531 000 |
| Årsresultat | 3 012 153 | 4 293 803 | 3 967 383 | 282 923 | 919 000 | 184 000 | 3 115 000 | −3 686 000 | −6 442 000 | 738 000 | 1 983 000 | −506 000 | −1 929 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −0,3 % | −1,7 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −0,3 % | −1,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 45 792 679 | 39 493 290 | 33 452 675 | 30 483 286 | 41 770 000 | 34 128 000 | 50 892 000 | 41 283 000 | 30 885 000 | 28 042 000 | 25 075 000 | 24 860 000 | 20 062 000 |
| Egenkapital | 21 504 712 | 18 492 559 | 14 198 756 | 10 231 373 | 9 947 000 | 9 028 000 | 8 844 000 | 5 729 000 | −4 585 000 | 1 857 000 | 1 119 000 | −864 000 | 1 780 000 |
| Sum gjeld | 24 287 967 | 21 000 731 | 19 253 919 | 20 251 913 | 31 823 000 | 25 100 000 | 42 048 000 | 35 554 000 | 35 470 000 | 26 185 000 | 23 956 000 | 25 724 000 | 18 282 000 |
| Kortsiktig gjeld | 24 287 967 | 21 000 731 | 19 253 919 | 20 251 913 | 31 823 000 | 24 575 000 | 41 872 000 | 35 554 000 | 35 470 000 | 26 185 000 | 23 956 000 | 25 724 000 | 18 282 000 |
| Egenkapitalandel | 47 % | 46,8 % | 42,4 % | 33,6 % | 23,8 % | 26,5 % | 17,4 % | 13,9 % | −14,8 % | 6,6 % | 4,5 % | −3,5 % | 8,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.